Warszawskie getto obejmowało – częściowo lub w całości – sześćdziesiąt dziewięć ulic. Jak wyglądało codzienne zmaganie jego mieszkańców o utrzymanie godności i honoru? Czy za murem było miejsce na działalność artystyczną i kulturalną? Ile pamiątek w przestrzeni miasta zostało z tamtych dni? Spacerownik poprowadzi Cię po zaułkach, które podczas okupacji znalazły się za murem, a mało znane historie, o których przeczytasz sprawią, że zobaczysz Warszawę z zupełnie nowej perspektywy.

W nim m.in.:

  • ile szkół funkcjonowało za murem
  • jaką ważną rolę odegrał gmach sądów na Lesznie
  • kto i w jakich okolicznościach ocalił pamięć getta
  • jakie spektakle przyciągały tłumy
  • którą ulicę getta nazywano „Alejami Ujazdowskimi”

Prezentacji spacerownika w Klubokawiarni Babel, towarzyszył koncert „Niezapomniana melodia. Artyści międzywojennej Warszawy” podczas, którego wystąpili Agnieszka Wilczyńska, Bogdan Hołownia oraz Robert Murakowski. Na widowni zasiadła m.in. wdowa po kompozytorze, Halina Szpilmanowa.

 

W październiku otrzymasz spacerowniki, dzięki którym odkryjesz, jak istotną rolę odgrywali stołeczni Żydzi w procesie odzyskiwania przez Polskę niepodległości, a później – jej promowania. Trasy dotyczący wydarzeń Marca ’68 znajdziesz tutaj.

 

 

Na trzecią odsłonę projektu zapraszamy 14 października 2018 r.

Spacerowniki powstają w ramach projektu „Dźwięki miasta, miasto dźwięków – zatarte ślady żydowskiej Warszawy” Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce. Projekt finansowany jest ze środków m.st. Warszawa.

Chcesz więcej?
Zapraszam na wycieczkę!ODBIERZ BON

Szukasz pomysłu na integrację pracowników?MAM COŚ DLA CIEBIE

Spodoba Ci się także:

USAItaly