Muzeum Polin

Słyszałeś, że Muzeum Polin robi wielkie wrażenie? Przekonaj się sam, jak przez ostatnich tysiąc lat plotły się losy polskich Żydów. Dzięki specjalistycznej wiedzy, zdobytej na wewnętrznym kursie opowiem Ci historie, których nie znają inni przewodnicy. Na spacer weź rodzinę lub znajomych.

Zamek Królewski

Jak prezentuje się najpiękniejszy przedpokój w Polsce? Dlaczego łoże Stanisława Augusta jest takie krótkie? A może ciekawi Cię, którą współczesną postać „przemycili” do Zamku konserwatorzy? O tym wszystkim opowiem Ci podczas wyjątkowej wycieczki po Zamku Królewskim.

Muzeum Narodowe

Kiedy ostatnio widziałeś „Bitwę pod Grunwaldem”? A może ciekawi się słynna odzyskana „Pomarańczarka” albo chcesz przekonać się co kryje duma polskiej archeologii – Galeria Faras? Zapraszam na niezapomniane zwiedzanie Muzeum Narodowego.

Cmentarz żydowski

Spacer po magicznym cmentarzu przy Okopowej to świetny sposób, by poznać zapomniane tradycje żydowskie i przekonać się, jakie skarby kryje ta tajemnicza nekropolia.

Cmentarze protestanckie

Wielkie nazwiska warszawskiej finansjery, słynni architekci, pisarze i artystki – cmentarze ewangelickie to doskonałe miejsce na poznanie dziejów stolicy „od kuchni”.

USAItaly